نقشه ترکیه

turkey map 1

نقشه ترکیه

ترکیه با مساحت 783,562.00 km2 کیلومتر مربع 97 درصد آن در قاره آسیا و بقیه آن در قاره اروپا قرار دارد. ترکیه دارای 81 استان می باشد که به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر می باشد :

آدانا، آدیامان، آفیون، کاراهیسار، آگری، آکسارای، آماسیا، آنکارا، آنتالیا، اردهان، آرتوین، آیدین، بالیکسیر، بارتین، بتمن، بایبورت، بیلجیک، بینگول، بیتلیس، بولو، بوردور، بورسا، چاناکاله، چانکیری، کوروم، دنیزلی، دیاربکر، دوزچه، ادیرنه، الازیغ، ارزینجان، ارزروم، اسکی شهیر، غازیانتپ، گیرسون، گوموشانه، هاکاری، هاتای، ایغدیر، ایسپارتا، استانبول، ازمیر، کاراکامارمان، کارص، کاستامونو، کایسری، کیلس، کیریک کاله، کریک لارلی، کیرشهیر، کوجاالی، کونیا (قونیه)، کوتاهایا، مالاتیا، مانیسا، ماردین، میرسین، موغلا، موش، نوشهیر، نیغده، اوردو، عثمانیه، ریزه، سامسون، شانلی اوفا، سی یرت، سینوپ، شیرناک، سیواس، تکیرداغ، توکات، ترابزون، تونجالی، اوشاک، وان، یالووا، یوزگات و زنگولداک می باشد.

قونیه با مساحت 40,813.52 کیلومترمربع بزرگترین استان و استانبول نیز پرجمعیت ترین استان ترکیه می باشد.

آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ کشور ترکیه واقع در بخش مرکزی بخش آناتولی می باشد.

ترکیه با هفت کشور از شمال غربی با یونان و بلغارستان، از شمال شرقی با گرجستان و از شرق با ارمنستان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و از جنوب با سوریه همسایه است. و با بخش کوچکی از نخجوان از ناحیه شرق نیز همسایه است.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp